×

Bosuitbreiding in Proostenbos

Gepost op dinsdag 8 april 2025

Op donderdag 10 april planten een 40-tal medewerkers van de firma Belden en BosKat 4.000 m² bos in Proostenbos. Het gaat om bosuitbreiding als gift aan de gemeenschap.

Belden is een Amerikaans bedrijf dat wereldwijd actief is in telecominfrastructuur voor industriële netwerken. Met het Early Career Leadership Program (ECLP) zet het zich in om jonge talenten op te leiden en hen kennis te laten maken met mogelijke functies binnen het bedrijf. Elk jaar komen de ECLP-deelnemers uit alle hoeken van de wereld bij elkaar om hun ervaringen te delen. Dit jaar zal deze bijeenkomst plaatsvinden bij Belden Solutions NV in Olen.

Belden hecht veel waarde aan het welzijn van de medewerkers, zowel via interne initiatieven als Be Well, als door Connect with Community-initiatieven, waarmee het de gemeenschappen rond zijn sites ondersteunt. Zo ontstond het idee om deze keer tijdens de jaarlijkse bijeenkomst iets te doen voor de natuur in de omgeving van het kantoor in Olen.

Via BosKat vond het bedrijf in Proostenbos in Herentals voldoende ruimte voor een bosplantinitiatief. Op lot 1 is nog 16.359 m² vrij om te bebossen. Met het plantverband van 2 x 2 meter kunnen daar 1.000 stuks plantgoed geplant worden, voornamelijk zomereik en winterlinde en aan de bosrand struiken als meidoorn, hazelaar en spork.

Belden zorgt voor de financiering van het bosgoed. Boskat verzorgt het boren van de plantgaten en zorgt voor materialen en eventuele persoonlijke beschermingsmiddelen als laarzen en handschoenen.

Het initiatief van Belden in samenwerking met BosKat is erg positief nieuws voor onze stad, zeker omdat het om bosuitbreiding gaat. Belden staat bovendien nog een jaar garant om eventueel afgestorven planten, door de late aanplant, te vervangen.